Коли питання з навчанням стає зрозумілим, багато хто задається питанням: Де проживають студенти?

Поряд з вибором підготовчого курсу та підготовкою документів для візи, VTG Study гарантує допомогу в підборі проживання.

Оскільки питання одне з найпоширеніших, хочемо поділитися корисним матеріалом по цій темі, тому що житло в Чехії і його пошук має ряд особливостей.

Для учнів підготовчих курсів можливі 3 варіанти проживання:

  1. Гуртожитки державних університетів;
  2. Приватні студентські резиденції;
  3. Квартири.

Студентські гуртожитки при університетах – найбюджетніший і найпопулярніший варіант. Оскільки тут проживають студенти чеських вишів, школи бронюють для учнів підготовчих курсів блоки в гуртожитках за рік вперед, і за перші 2-3 місяці реєстрацій ці місця розбирають. Тому ми рекомендуємо реєструватися на підготовчі курси ще на початку випускного року в домашній школі, щоб заощадити на житло. Вартість гуртожитку при державному університеті для студентів підготовчого курсу в середньому – 260 євро на місяць в Празі і трохи дешевше у Брно – близько 180 євро на місяць. Після того, як абітурієнти стають студентами університетів, вартість проживання в гуртожитку зменшується.

В основному гуртожитки пропонують кімнати на одну, дві, три, чотири особи. Студенти підготовчих курсів найчастіше проживають в кімнатах на 2 і 3 людини. В розпорядженні проживаючих необхідні меблі: ліжко, стіл, стілець, шафа, тумбочка. Зручності можуть бути на поверсі, в кімнаті, в блоці. Кухня – на поверсі або в блоці.

У всіх гуртожитках для студентів працюють спортзали, ігрові, є кімнати для навчання. Студенти також можуть скористатися пральнею за невелику плату.

Приватні студентські резиденції бувають економ і преміум класу, а також в окремих будівлях і в багатоквартирних будинках, де проживають чехи.

Для учнів підготовчих курсів в цьому сегменті вибір великий, проте варіанти ціна / якість також розходяться швидко.

Головна відмінність резиденцій від гуртожитків в тому, що резиденції більш сучасні, там є додаткові послуги, цілодобова рецепція. Відповідно ціна проживання в них вище. Вартість проживання в Празі обійдеться в середньому в 300 євро на місяць. У Брно – 200 євро  місяць.

Кімнати також обладнані всіма необхідними меблями, кухня і санвузол є в блоці або на поверсі. Студенти можуть скористатися великою та маленькою побутовою технікою, тренажерними залами.

Квартири в оренду – варіант, більш актуальний для тих, хто вже навчається в Чехії. Чому? По-перше, адаптаційний період в іншій країні ніхто не відміняв. Його набагато легше пройти серед учнів, які також вперше поїхали надовго з рідної країни. Крім того, часто куратори підготовчих курсів проживають в одній резиденції з учнями і в разі термінових питань готові допомогти. По-друге, вам потрібно буде самостійно подбати про оренду квартири і підготовку документів щодо проживання для посольства. По-третє, для пошуку квартири вам знадобиться знання чеської.

Вартість оренди квартири набагато перевищує вартість проживання в гуртожитках та резиденціях. Середня вартість в Празі – 450 євро на місяць і вище.

Знімати окреме житло досить дорого і досить важко знайти. Одне з десяти листів власникам квартири знаходить відповідь. Багато орендодавців охочіше здають квартири чехам, тому що до відповідальності легше притягти громадянина своєї країни, ніж іноземця. Квартиру можна шукати самостійно або через ріелтора, але в такому випадку доведеться заплатити місячну вартість квартири за його послуги.

Найчастіше студенти знімають квартиру на кілька людей. В такому випадку шукають сусідів через соцмережі. До речі, при пошуку квартири ви зіткнетеся з такими позначеннями 1 + kk, 1 + 1kk, 2 + 1kk і т.д. Цифра – це кількість кімнат, а kk – це кухонний куточок в кімнаті.

Резюмуємо

Учні підготовчих курсів можуть не турбуватися про те, що не зможуть знайти житло. VTG Study бере вирішення цього питання на себе.

Приймати рішення про навчання в Чехії потрібно якомога раніше, тому що доступні і комфортні варіанти проживання розбирають найшвидше.

У вас буде вибір між університетськими гуртожитками, приватними резиденціями і квартирами. Фахівці VTG Study допоможуть обрати найоптимальніший варіант з урахуванням ваших уподобань.

Оренда квартири в Чехії більше підходить для студентів університетів. Щоб вигідно зняти квартиру, краще робити це, перебуваючи в Чехії і разом з друзями.

Зверніться до нас за всіма додатковими питаннями і ми з радістю на них відповімо. А також дізнайтеся більше про навчання у Чехії

Напрямок програм