Чехію-туристичну нема потреби представляти: це надзвичайно популярний серед українців напрямок для екскурсій та лікування. А от Чехія освітня не така відома, і це ми прагнемо змінити. Адже в Чехії є десятки університетів, які надають дуже якісну, європейську освіту. Свідчення тому – значна  частка іноземних студентів. Причому, здобути вищу освіту в Чехії можна за значно менші кошти, аніж у країнах Старої Європи. А підготуватися до вступу допоможуть канікулярні та більш тривалі мовні курси.

(RU)

icon Вища освіта
Вища освіта в Чехії

Вища освіта в Чехії така ж демократична і відкрита іноземцям, як і сама країна. У всіх державних та приватних вишах можна отримати диплом бакалавра, в університетах – також магістерську або докторську ступінь. Залежно від закладу та спеціальності, це займає 3-7 років. Зауважимо: чудових студентських років у чудовій європейській країні. До того ж, у 26 державних університетах Чехії навчання для іноземців безкоштовне – за умови володіння чеською. А наш досвід підтверджує, що абітурієнти з України легко вивчають чеську мову за рік і менше. Тому наша компанія пропонує Вам навчання саме у державній вищій школі Чехії. Хоча, звичайно, якщо Ваш вибір – один із численних приватних вишів, ми готові взяти на себе оформлення і до них. Як державні, так і приватні університети ведуть навчання загалом за 150 спеціальностями – вибір багатий. Ще аргументів? Якість: чеські дипломи визнають скрізь, а деякі університети, наприклад, Празький, – серед найстаріших і найшанованіших у Європі. Кількість іноземних студентів у Чехії становить близько 10%, і, повірте, виші за них борються – іноземні студенти є свідченням статусу університету, запорукою міжнародних грантів і програм. Для тих, хто прагне і далі жити й працювати в Європі додамо, що у Чехії порівняно небагато людей має вищу освіту, і іноземцю з дипломом роботодавці раді. Держава також намагається затримати таких спеціалістів: у Чехії, на відміну від інших країн, іноземному власнику тамтешнього диплома не потрібен дозвіл на роботу.

icon Середня освіта
Середня освіта в Чехії

Ідея щодо навчання у чеській середній школі здається Вам несподіваною? Згода, на освітньому ринку України така пропозиція насправді досить нова. Тим більше, варто придивитися до неї уважніше.

Коротко про шкільну освіту у Чеській Республіці. У перший клас діти йдуть у 6 років і за 9 років отримують обов’язкову базову освіту. Далі можна вибирати між повною середньою освітою (у гімназії, професійній, технічній чи об’єднаній школі) або роботою. Але ж наш вибір –якісні знання, чи не так? Отже, гімназія.До чеських гімназій українських школярів приймають після 9 класу, навчання триває 4 роки і завершується іспитом на атестат зрілості (maturita).

Є гімназії державні й недержавні, платні та безкоштовні, загальні й спеціалізовані. Кращі з них представляють європейські принципи освіти: повагу до дітей, можливість обирати пріоритетні предмети, проявляти самостійність і творчість мислення. В результаті формують відповідальність і прагнення розвиватися, заради найкращого для себе результату:продовжувати освіту. Зрозуміло, що після чеської гімназії, вільно володіючи мовою,  вступити до чеського вишу буде вже набагато легше.

Звичайно, вступити до гімназії, особливо із безкоштовним навчанням та високим статусом, непросто.  Та завдяки спеціалізованим програмам підтримки, Ви з цим впораєтеся. Читайте, міркуйте і – дійте!

icon Вищі навчальні заклади Чехії

У Чеській Республіці, як у багатьох інших країнах Європи, виші розділяються на університети (загальні або технічні) та вищі школи. Чехія заслужено пишається своїми освітніми традиціями:  5 її вишів входять до переліку кращих у світі за рейтингом QS World University Rankings. Три з них – у Празі: Карлов університет, Вища Економічна Школа та Чеський Технічний Університет; два – Університет Масариків та Технічний – знаходяться у «студентській столиці»  Брно. Крім них, якісну технічну, медичну, економічну, художню освіту  надає ще низка не таких відомих у світі, але визнаних у Європі вишів у Празі та інших містах країни.

Європейське визнання досягається не тільки якістю знань та високим технічним рівнем, а й міжнародними зв’язками:  усі виші, з якими ми співпрацюємо, забезпечують своїм студентам можливості брати участь в обмінних програмах, а то й отримувати паралельно диплом у ще одній країні.

Державних і приватних вишів у Чехії майже порівну: перших – близько 30, других – трохи більше 40. Головна «принада» державних закладів, звичайно, безкоштовна освіта. Нагадаємо, що її умовою є відмінне, підтверджене сертифікатом знання чеської мови. Англійською мовою навчання навіть у державному виші є платним.

Які ж аргументи на користь приватних? Вони пропонують навчання за широким перелікам сучасних, якщо хочете, модних спеціальностей: комунікації, урбаністика, дизайн, туризм. Вони дуже бізнес-орієнтовані: співпрацюють із національними та міжнародними компаніями, де студенти проходять обов’язкову практику. А це, погодьтеся, надзвичайно цінний досвід, пролог до отримання роботи одночасно з дипломом. У приватному виші можна вчитися як чеською, так і англійською, в деякі з них  легше і швидше вступити, є навіть програми гарантованого вступу.

Взагалі ж, Чехія не та країна, що відлякує захмарними цінами: вартість навчання в англомовних групах та у приватних вишах нижча, ніж у «Старій Європі».

icon Мовні курси
Мовні й підготовчі курси в Чехії

Мовні й підготовчі курси –найкращий спосіб підготуватися до вступу у вищі навчальні заклади Чехії. Ви можете сказати, що чеська мова відносно легка, що її можна вивчити і в Україні. Це так, але курси – піврічні або річні,дають ще й додаткові можливості.

По-перше, якість оволодіння правильною і водночас живою мовою буде однозначно вищою. По-друге, навіть якщо Ви плануєте обрати англомовне навчання в Чехії (а це теж можливо), курси забезпечать предметну підготовку – і таким чином, легкий вступ до конкретного вишу. По-третє, вони дають можливістьпознайомитися з країною зсередини, зустріти майбутніх однокурсників, адаптуватися до нового середовища і самостійного життя. Наприклад, дізнатися, як діє медична страховка, зрозуміти, скільки коштує харчування та розваги.

До того ж, курси – це час, протягом якого організатори подбають про ретельну підготовку необхідних для продовження навчання документів. Додамо, що для абітурієнта річні курси ще й можливість вчасно, вже у травні-червні підтвердити свій атестат, як того вимагає більшість університетів.

Ми пропонуємо курсову підготовку у Празі, а також містах Брно, Чеське Будейовіце та Ліберец. Вибір залежить від напрямку майбутнього навчання та інших Ваших побажань, та належну якість підготовки ми забезпечуємо скрізь.

icon Канікули
Канікули в Чехії

Ми вважаємо, що Чехія – ідеальна країна для першого самостійного виїзду маленького громадянина України за кордон. Географічно близько. Природа розкішна і водночас знайома. Мовний бар’єр відсутній. Концентрація збережених історичних пам’яток – на заздрість усій Європі. Словом, усе, щоб юний мандрівник провів канікули цікаво й корисно.

Саме це ми й робимо: створюємо програми на зимові, весняні, літні та осінні канікули. Залежно від пори року, віку дітей та Ваших побажань, вони мають різну тривалість, різні локації, зміст. Але усі вони, крім відпочинку і розваг, пропонують додаткову цінність: вивчення іноземної мови – чеської, англійської або німецької. Ми – за чеську, і хай для Вашої дитини це будуть перші цеглинки у фундамент отримання освіти в Чехії. Знайомтеся з нашим програмами, обирайте, даруйте!Ми ж зробимо так, щоб Ваш мандрівник повернувся із яскравими враженнями, новими друзями і головне – прагненням нових знань та відкриттів.

icon Спеціальні програми в Чехії

У цьому розділі ми об’єднали як навчальні, так і робочі програми в Чехії, зробивши це у відповідь на численні запити з усієї України. Коротко про кожну.

На перше місце ми ставимо програму для лікарів та медичних сестер, яка допомагає учасникам швидше й легше пройти етапи, необхідні для роботи за фахому Чехії: вивчити чеську мову, отримати визнання українського диплома,  пройти практику та здати апробаційний іспит. Ця програма розроблена спільно з Інститутом післядипломної освіти при Міністерстві охорони здоров’я Чехії, спеціалісти якого беруть безпосередню участь у підготовці наших курсантів.

Крім цього, серед спеціальних програм – підготовка до безпосереднього вступу на англомовні факультети та спеціальності, отримання за три роки навчання двох дипломів (чеського та швейцарського  або чеського та австрійського), стажування у чеських та міжнародних компаніях.

Як бачите, різні спеціальні програми розраховані на різну публіку – абітурієнтів, студентів, дипломованих спеціалістів. Проте, ці програми мають і спільну рису: усі вони забезпечують додаткові знання і вміння, розширюючи можливості учасників.

Напрямок програм