При виборі підготовчих курсів є одне ключове, але неочевидне питання – який тип візи ви отримаєте? Чому це важливо? У залежності від типу довгострокової візи ви матимете різні права на її продовження та зміну на інші типи. У цьому матеріалі ми розкажемо про особливості віз та їх відмінності.
Перш за все варто розпочати з найпоширенішого питання – для чого взагалі віза, адже ми маємо безвізовий режим з Чехією та іншими країнами Євросоюзу? Так, але термін перебування без візи громадянам України не має перевищувати 90 днів на кожні 180 днів. Це означає, що ви можете перебувати без візи на території ЄС безперервно тільки 90 днів, а цього замало для довгострокового навчання.
Тому всі студенти, що виїжджають на курси від пів року, або на навчання у школах та університетах, мають отримати довгострокову візу або дозвіл на перебування.
Будь-яка довгострокова віза маркується у паспорті літерою D. Тепер детально розглянемо кожний тип та їх особливості.
Переваги такого типу візи:
Її змінюють на довгострокове перебування при продовженні у Чехії.
Як відрізнити до якої школи ви їдете? Ви можете запитати це у спеціалістів VTG Study або безпосередньо у освітнього центра. Найпростіший маркер – це лист-підтвердження для подачі на візу. Навіть, якщо ви їдете на приватні курси, запрошення може бути від університету або від самого освітнього центру, що проводить навчання. Якщо освітній центр самостійно видає запрошення та ви бачите у назві абревіатуру s.r.o, скоріше за все ви отримаєте довгострокову візу з іншою метою (99) – для навчання на приватних підготовчих курсах. При цьому якість курсів ніяк не страждає, а може бути навіть кращою за університетські. На виході ви також отримаєте сертифікат державного зразка про знання чеської мови, його приймають державні та приватні університети Чехії.
В чому особливість цього типу візи?
Мета. Що таке інші цілі та чому не навчання? Відповідно до Закону ЧР «Про іноземців», навчанням не вважається:
Терміни розгляду 99 візи після подачі документів – від 90 до 120 днів. Треба запастися терпінням, а можливо починати вчитися по безвізу, якщо прийняли рішення про навчання у Чехії ближче до ЗНО або пізніше.
Строк першої візи. Приватні освітні центри видають запрошення на пів року. Таким чином, візу треба продовжувати 2 рази – після першого семестру на курсах, та після вступу до університету влітку. Це робиться для того, щоб надалі змінити тип візи без повернення спеціально для цього в Україну.
У деяких випадках ми подаємо студентів одразу на довгострокове перебування, оскільки воно має ряд переваг:
Особливості:
Не зважаючи на те, на який тип візи ви подаватиметеся, необхідно сплатити консульський збір у розмірі 2 500 крон, або 98-100 євро (відносно до курсу крони на день подачі).
Подача документів може супроводжуватися співбесідою з консулом, де студент має обґрунтовано та чітко відповісти на питання щодо своєї мети та мотивації. Частіше за все співбесіди назначають, якщо є додаткові питання, або вік студента перевищує 18-20 років.
Сподіваємося, цей матеріал буде корисним для вас та допоможе обрати підготовчий курс у Чехії та освітній центр.
Спеціалісти VTG Study допомагають вирішити візові питання будь-якої складності. Вам не доведеться витрачати час на пошук необхідної інформації та перекладачів. Ми піклуємося про те, щоб ваш візовий процес відбувався швидко та без зайвих переживань, а головне щоб ви отримали візу та втілили свою мрію – отримати вищу освіту в Європі.