У Чеській Республіці, як у багатьох інших країнах Європи, виші розділяються на університети (загальні або технічні) та вищі школи. Чехія заслужено пишається своїми освітніми традиціями:  5 її вишів входять до переліку кращих у світі за рейтингом QS World University Rankings. Три з них – у Празі: Карлов університет, Вища Економічна Школа та Чеський Технічний Університет; два – Університет Масариків та Технічний - знаходяться у «студентській столиці»  Брно. Крім них, якісну технічну, медичну, економічну, художню освіту  надає ще низка не таких відомих у світі, але визнаних у Європі вишів у Празі та інших містах країни.

Європейське визнання досягається не тільки якістю знань та високим технічним рівнем, а й міжнародними зв’язками:  усі виші, з якими ми співпрацюємо, забезпечують своїм студентам можливості брати участь в обмінних програмах, а то й отримувати паралельно диплом у ще одній країні.

Державних і приватних вишів у Чехії майже порівну: перших - близько 30, других – трохи більше 40. Головна «принада» державних закладів, звичайно, безкоштовна освіта. Нагадаємо, що її умовою є відмінне, підтверджене сертифікатом знання чеської мови. Англійською мовою навчання навіть у державному виші є платним.

Які ж аргументи на користь приватних? Вони пропонують навчання за широким перелікам сучасних, якщо хочете, модних спеціальностей: комунікації, урбаністика, дизайн, туризм. Вони дуже бізнес-орієнтовані: співпрацюють із національними та міжнародними компаніями, де студенти проходять обов’язкову практику. А це, погодьтеся, надзвичайно цінний досвід, пролог до отримання роботи одночасно з дипломом. У приватному виші можна вчитися як чеською, так і англійською, в деякі з них  легше і швидше вступити, є навіть програми гарантованого вступу.

Взагалі ж, Чехія не та країна, що відлякує захмарними цінами: вартість навчання в англомовних групах та у приватних вишах нижча, ніж у «Старій Європі».