Учеба в Чехии, образование в Чехии для украинцев

Привіт, я Костя. Розкажу вам, як я втратив рік навчання в Чехії: після курсів у Маріанських Лазнях «пролетів» повз універ. Я з Донецьку, але останній шкільний рік провів у Києві. Якось у школі нам зробили презентацію по вищій освіті в Чехії, і я загорівся. Причому, медичним факультетом Карлового університету – бо там круто вчать. Подав заявку, отримав папери для підготовчих курсів. Це була купа документів, причому чеською мовою! А на візу – ще купа бланків! Коротше кажучи, я трохи запанікував і почав шукати освітню компанію. Знайшов «ВТГ».

Тут усе було без питань: роз’яснили, які документи потрібні на візу, і де їх брати; забезпечили переклад; заповнили бланки. Навіть склали документи – для консульства усе має значення. Візу я отримав швидко. «ВТГ» пропонували подальший супровід, у Чехії, та я вирішив, що більше ніяка допомога мені не потрібна. Подякував і поїхав на курси.

І… капець: не здав після них мову на потрібний рівень В2! Що ж, знов я до «ВТГ»  – допоможіть зі скайп-курсами! І тут без питань: займаюся. Не сумніваюся, що  сертифікат В2 у мене буде.

Отака історія. Якби я одразу звернувся до ВТГ, вона, швидше за все, була б іншою. Тепер вже знаю, що ВТГ підбирають курси індивідуально, за напрямком навчання. Ну й супроводжують – можна звертатися з питаннями. Що ж, втраченого року шкода, та я не відмовився від Чехії і від Карлового університету. Я ж хочу стати нейрохірургом, і мені потрібна якісна освіта. Думаю, і вам не байдуже, хто буде «ремонтувати» ваші голови 🙂

Проблеми
  • Подав заявку на підготовчі курси в Чехії і опинився сам-на-сам із необхідністю готувати документи для отримання візи незрозумілою чеською мовою.
  • Курси були в порядку з точки зору медичної термінології, але вивчити на них чеську граматику на сертифікат В2 я не зміг.
Рішення
  • ВТГ допомогли зібрати пакет документів, необхідних для отримання візи; проконсультували та записали на прийом до консульства.
  • Коли я звернувся знову, організували індивідуальний скайп-курс із відмінним викладачем.
Результат
  • Лише за 1,5 місяці і без додаткових співбесід я отримав навчальну візу.
  • На скайп-уроках займаюся саме темами, яким приділили  недостатньо уваги на курсах.
  • Планую здати чеську на сертифікат В2 вже у вересні.

Напрямок програм