Філософський факультет – найбільший факультет. Двадцять одна кафедра пропонує більше 600 комбінацій гуманітарних, соціальних та лінгвістичних дисциплін та творчих програм.

Основні принципи факультету:

 • адекватна складність навчання
 • лібералізм у виборі та плануванні навчального плану
 • індивідуальний підхід до студентів та розвиток їх індивідуальних здібностей

Він підтримує студентську діяльність та залучення студентів до професійної та культурної діяльності. Він створює відкритий простір для обговорення та розвиває творче мислення. Керівництво факультету прагне до того, щоб кожен студент під час навчання хоча б раз поїхав навчатися закордон.


Філологічний напрямок:


Англійська мова та американські дослідження

Англійська найпоширеніша мова в світі після китайської та іспанської, та вона виходить далеко за межі своєї корисності в якості мови міжнародного бізнесу, політики, науки та технологій.

Ідеальне знання англійської мови саме по собі гарантує гарні можливості працевлаштування на ринку праці як на батьківщині так і за кордоном. Корпоративною мовою більшості міжнародних компаній є англійська.

До практичної мови додаються лінгвістичні предмети, завдяки яким студенти отримують чітке уявлення про правила англійської мови, її вимову, словотворенню, структурі речення та історичному розвитку.

Англійська мова для усного та письмового перекладу

Ми навчим вас перекладати з англійської та на англійську, та тим самим сприяти порозумінню між людьми. Ви також поглибите свої знання чеської мови.

На семінарах студенти працюють з журналістами, художніми, професійними та технічними текстами, намагаються перекладати художню літературу або субтитри до популярних фільмів.

Крім семінарів з усного та письмового перекладу, студенти можуть обрати з широкого спектру лінгвістичних дисциплін, завдяки яким складається солідний огляд правил англійської мови, її вимови, словотворення, структури речень та історичного розвитку. Проводяться літературні або культурно-орієнтовані семінари.

У навчання також входить виробнича практика.

Китайська мова

В ЧР не вистачає спеціалістів з Азії та самого Китаю. Випускники даної спеціальності одразу знайдуть роботу в чеських та іноземних компаніях (Škoda Auto, a.s., Lasvit, China Tours), а також роботу у державних закладах як приватному  секторі, так і державному. Це усні та письмові перекладачі, менеджери, бізнесмени, гіди, вчителі та навіть спеціалісти в галузі китайської медицини.

Студенти познайомляться з мовою, історією та культурою, в багатьох змістах, виключної країни.

Французька мова

Вивчайте французьку мову та отримайте перевагу перед іншими: Французька – одна з багатьох мов, що широко використовуються в світі, але мало хто добре говорить французькою.

Французька вже давно є мовою дипломатії та культури.

Вивчайте французьку для вивчення унікальної культури Франції: під час навчання ви вивчаєте не лише про французьку мову та літературу, а також її історію, реалії або мистецтво.

Все це дозволить вам краще зрозуміти менталітет, культуру та суспільство цієї країни.

Вивчайте французьку мову в її різноманітності: франко-канадська, африканська або мова на островах – станьте справжніми експертами цієї мови.

 • Германістика
 • Індонезійська мова
 • Італійська мова
 • Японська мова
 • Корейська мова
 • Латина
 • Голанська мова
 • Загальне мовознавство
 • Польська мова
 • Португальська мова
 • Російська мова
 • Іспанська мова
 • Українська мова
 • В’єтнамська мова

Соціальні та гуманітарні науки:


Андрагогіка

Андрагогіка – одна з галузей педагогічної науки, що охоплює практичні проблеми освіти, навчання та виховання дорослих.

Андрагогія як комплексна дисципліна пов’язана, в першу чергу, з клінічною психологією, соціологією, соціальною психологією і філософією.

Андрагогіка — це теорія навчання дорослих, яка виходить з того, що мета сучасного підходу до освіти полягає у сприянні розвитку та збагаченні цілісної особистості, прояву її самобутності, актуалізації її здібностей.

Андрагогіка об’єднує знання про специфіку навчання дорослої людини з урахуванням її віку, освітніх та життєвих потреб, реальних можливостей, індивідуальних особливостей і досвіду, психіки і фізіології. Ця наука вивчає зміст, форми, методи та засоби організації навчання дорослих людей з метою полегшення їхнього навчання, вдоволення їхніх освітніх потреб, підвищення практичного застосування отриманої освіти під час вирішення життєвих проблем, досягнення індивідуальних цілей, самореалізації особистості.

Студенти вчаться консультувати та допомагати не лише в галузі навчання та освіти, а й в особистому розвитку людини.

Прикладна економіка

Теорія – основа, але студенти вчаться на практиці, як чеською, так й іноземними мовами.

Студенти вчаться вірно та безпечно управляти командою людей, зрозуміють більш широкий контекст сучасного економічного світу, навчаться розуміти маркетинг та зможуть керувати проектом, командою людей, офісом та компанією.

Прикладна економіка пропонує 6 спеціальностей:

 • економічні та управлінські дослідження
 • французька філологія зі спеціалізацією в прикладній економіці
 • російська мова з акцентом на економічну, юридичну та туристичні сфери
 • польська з акцентом на економічну, юридичну та туристичну сфери
 • українська мова з акцентом на економічну, юридичну та туристичну сфери
 • корейська мова для ділової практики

Археологія

Археологічний спадок не має меж ні в часі, ні в просторі. Культурні пам’ятки з туристичних каталогів або артефакти в музейних вітринах – це лише верхівка айсбергу з всіх останків матеріалів, що розповідає про минуле людини. Ви будете вражені тим, наскільки різноманітні дані, з якими можуть працювати археологи, та чому вони вчаться.

Ваші вчителі – вчені-спеціалісти – спрямують вашу цікавість на конкретні наукові дослідження.

Археологія вже не наука про пильний антикваріат. Це сучасна міждисциплінарна історична наука, що швидко розвивається. Теперішньому археологові для праці потрібні знанні та процедури з природознавства, він інтенсивно використовує новітні цифрові дані та технології. Ви будете шукати той вид археології, що подобається вам найбільше.

Інші спеціальності:

 • Архівування
 • Філософія
 • Історія
 • Іудаїзм
 • Культурна антропологія
 • Політологія та європейські дослідження

Можна вибрати одну з чотирьох програм бакалавріата:

 • Політична наука
 • Міжнародні відносини та безпека
 • Європейські дослідження та дипломатія
 • Політична комунікація та політичний маркетинг

Студент може вибрати дві з наших програм або одну з них та поєднати її з однією з інших програм факультету мистецтв.

Ви можете поєднати, наприклад, соціологію, філософію, історію, журналістику, англійську, німецьку, французьку, італійську, російську, японську, китайську філологію та багато інших. Ви можете обрати, наприклад поєднання міжнародних відносин та безпеки з китайською або політичною комунікацією та політичного маркетингу з журналістикою. У Вас немає обмежень.

Окрім теорій, у навчанні також приділяється увага практиці – вже під час навчання студенти отримують можливість пройти стажування у політичних партіях, державних закладах, а також в приватних компаніях.

Психологія

Вивчення психології дозволить допомогти людям, що потерпають від психологічного захворювання, переживають складні особисті моменти свого життя або партнера, або справляються з незвичайною життєвою подією. Студенти отримують знання та навички, що допоможуть людям в їх особистому розвитку з дитинства до старості.

Випускники даної спеціальності працюють в галузі клінічної, консультаційної психології або психології праці. Ті, хто розуміє поведінку та досвід інших, потрібні скрізь, будь то члени команди в різноманітних державних закладах, в приватних компаніях або експерти з власним досвідом. Кожна людська дія має свої причини. Здатність їх виявити стане в нагоді в ряді цікавих та нетрадиційних галузях таких як судова експертиза, спортивна психологія або психологія реклами.

Релігійні дослідження

Релігієзнавство відноситься до сучасних наукових дисциплін та починається з другої половини ХІХ століття.

Особливо форми вірувань, ритуалів, моральних норм та звичаїв, природа та форми релігійних авторитетів, структура релігійних спільнот, відношення окремих традицій до знань, науці, природі, культурі або політиці.

Дослідження релігії в сучасному світі актуально з декількох причин:

 • значний ріст релігійно мотивованої поведінки в сучасних суспільствах
 • масові хвилі міграцій різних національностей та народів до Європи
 • важливість професійної готовності до фундаментальних соціальних та зміна ціннісних орієнтирів, що вже відбуваються

Вони дозволяють нам зрозуміти, чому людина або група людей, що поділяють спільні релігійні переконання або світогляд, поводять себе однаково, та дозволяють нам краще прогнозувати таку поведінку. Враховуючи, що деякі релігії сповідуються близько 4/5 населення світу, висновки релігійних діячів можуть мати велике суспільне значення.

Соціологія

Студенти отримають універсальну гуманітарну освіту та відмінні знання аналітичного підходу до вирішення проблем, а також освоїти підготовку анкетного опитування, обробку отриманих даних та створення аналітичних виходів. Обробки даних в соціальних опитуваннях, а також наприклад, в дослідженні ринку, сьогодні не можна уникнути, та ті, хто знає, як це зробити, завжди буде цінним доповненням до будь-якої команди.

Журналістика

Ви можете бути тележурналістом, культурним критиком, політичним коментарем, радіоведучим або воєнним кореспондентом.

Журналістська робота викладається безпосередньо експертами з практики, що щоденно відробляють «тематику» у редакціях новин, тому вони знають, що дійсно працює.

Після вивчення журналістики вам необов’язково потрапляти до редакцій.  З таким успіхом випускник може бути представником некомерційної організації, сектора культури або управління. Знання того, як працюють ЗМІ та як працювати з інформацією та мовою, завжди корисно.


Історія мистецтва


Театрознавство

На даний час можна обрати театрознавство в якості основної навчальної програми (major) в поєднанні з іншою орієнтовною другорядною програмою (minor) та вивчати театр в якості додаткової програми.

В межах театрознавства ви познайомитеся з історичними та теоретичними предметами, а також з рядом практичних курсів, присвячених театральній драматургії, постановці та критиці або аудіовізуальній документації вистав. Спеціальність також передбачає ряд міждисциплінарних курсів з теорії мистецтва, культури та медіа.

Рекомендується поєднувати театральні студії с додатковою спеціальністю, що пропонується нашим відділом, наприклад, з радіо або кіностудіями.

Окрім того, ви зможете поєднати навчання в театрі з іншими програмами факультету. Для майбутнього працевлаштування також можуть буди корисними поєднання з іноземною мовою, музикознавством, соціологією, історією та іншими програмами.

Якщо ви поєднаєте театрознавство з кіностудіями або теле-та радіостанціями, вас очікує лише 1 загальний вступний іспит.

Історія мистецтва

Студент стане експертом в одній з найпривабливіших та красивих сфер, навчиться готувати виставки старого та сучасного мистецтва та каталоги виставок дизайну, будете знати середовище музеїв, галерей та аукціонних залів, буде допущений до витворів мистецтва, сховищ та місць, що залишаються зачиненими для більшості людей, навчиться розуміти витвори мистецтва та передавати іншим досвід мистецтва.

Кіностудії

Кіно – найважливіший засіб масової інформації ХХ та ХІ століть, що має величезне культурне та економічне значення. Це стало культурно-політичним феноменом, що рухає світ. Завжди будуть потрібні люди, що розбираються в аудіовізуальній культурі. Сьогодні більше, ніж будь-коли.

Кіноіндустрії та засобам масової інформації все ще будуть потрібні кваліфіковані спеціалісти, що розбираються у кінематографії, естетиці кіно та драматургії, методах фінансування, розповсюдженні та зв’язках громадськістю.

Також необхідні ті, хто може писати та викладати про кіномистецтво, або ті, хто будуть приймати кваліфіковані рішення про підтримку культури кіно на рівні державних закладів та фондів.

Для багатьох з вас кіно – це ще й велике хобі. Так чому б не вивчати це?

Музикознавство

Студенти даної спеціальності стануть експертами в тому, що всіх цікавить. Музика – одна з найбільших втіх людства та явище, що об’єднує всі культури.

Студенти опиняться серед театрів та кіностудій, концертів, постійних та випадкових виставок всіх видів образотворчого мистецтва, отримають практику під час навчання та зможуть заробляти на життя тим, що подобається.

Завдяки редакційному досвіду праці студента з музичними програмами Sibelius та ProTools у кожному сучасному комп’ютерному класі, кожний музикальний видавець знайде вас.

Телестудії та радіо

Телебачення та радіо – найважніші засоби масової інформації ХХ та ХІ століть, що мають величезне культурне та економічне значення. Ми також говоримо про Інтернет-телебачення та радіо, суспільних ЗМІ, YouTube, Netflix, торентах або аудіо книгах.

Телеканали та радіостанції все ще будуть потребувати експертів, що розбираються у драматургії теле-та радіо серіалів та документальних фільмів, у методах їх виробництва та маркетингу, в історичних змінах жанрів або в аудиторії, що потребує телебачення та радіо.

Здатність розуміти, як працюють відео – та аудіо- медіа, буде цінною навичкою на ринку праці. Знадобляться ті, хто вміє писати та викладати про телебачення та радіо, а також, хто буде вирішувати питання підтримкиєвро культурних проектів у держфондах та інших закладах.

Вивчення мистецтва

Мистецтво гармонізує особистість, додає до життя новий вимір, задовольняє культурні потреби та слугує засобом спілкування.

Студенти даної спеціальності отримують збалансовані знання історії, сучасності, теорії та практики всіх видів мистецтва, проникнуть до суті мистецтва, зрозуміють его розвиток, тенденції та функції, які воно виконує.

Завдяки професійній практиці можна побачити «під капотом» багатьох престижних організацій не лише в Чехії, але й закордоном. Як член команди організаторів фестивалів  Academia Film Olomouc та MusicOlomouc студент зрозуміє, як працюють ці компанії.

Предмети, що орієнтовані на маркетинг у мистецтві, художню критику та популяризацію, або авторське право, дадуть студентам багато корисних знань та навичок.

Напрямок програм