Факультет природознавчих наук UPOL- це дослідницький факультет. Він забезпечує отримання ступеня бакалавра, магістра та доктора в різних галузях:

  • математики та інформатики
  • фізики
  • хімії
  • біології та екології
  • наук про Землю, включаючи навчальні програми, що направлені на підготовку майбутніх вчителів природознавчих наук.

Частина аудиторій факультету розміщена в сучасній будівлі та прилеглих будівлях недалеко від центру міста, у безпосередній близькості від гуртожитків та їдальнь університетів:

-Регіональному центрі провідних технологій, матеріалів

-Регіональному центрі біотехнології та сільськогосподарських досліджень „Haná“

Завдяки підтримці європейських фондів та успіхам у національних проектах та грантах, стало можливим використання новітніх технологій для студентів та співробітників. У 2015 році відкрився інтерактивний музей науки «Фортеця знань». На факультеті також є ботанічний сад.

Факультет приділяє велику увагу інтернаціоналізації. У студентів є можливість регулярно виїжджати на стажування за кордон, на навчання та в літні школи. Факультет пропонує курси англійської мови для студентів з-за кордону, тому молоді люди з різних кутків світу зустрічаються на його території, а також співпрацює з університетами та дослідницькими інститутами світу.

Ті, хто вступає, повинні надати сертифікат про знання чеської мови не нижче рівня В1.


Бакалавріат


Деякі направлення приймають студентів без вступних іспитів, якщо кількість тих, хто вступає не перевищує місткість.

Спеціальності, що пропонуються:

БІОЛОГІЯ, ЕКОЛОГІЯ ТА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

Біологія та екологія – Екологія та охорона навколишнього середовища – Експериментальна біологія (спеціалізація: експериментальна біологія, експериментальна біологія рослин) – молекулярна та клітинна біологія –Біологія в освіті Біологія та екологічна освіта в освіті.

ФІЗИКА

Прикладна фізика – Біофізика (спеціалізація: Загальна фізика, Молекулярна біофізика) – Цифрова та інструментальна оптика – Нанотехнології – Загальна фізика та математична фізика – Оптика та оптоелектроніка – Інструментальна та комп’ютерна фізика. Фізика для освіти

ХІМІЯ

Прикладна хімія – Біоорганічна хімія –Біохімія – Біоінформатика Біоорганічна хімія та хімічна біологія – Біотехнологія та генна інженерія. Хімія – спеціаліст – аналітик -Хімія наноматеріалів –Хімія для освіти

ІНФОРМАТИКА

Інформаційні технології –Інформатика, Програмування та розробка програмного забезпечення – Інформатика для освіти

МАТЕМАТИКА

Прикладна математика (спеціалізація – Наука про дані, Промислова математика, математика в економічній практиці) –Математика Накреслювальна геометрія для освіти «Математика для освіти»

НАУКИ ПРО ЗЕМЛЮ

Екологічна Геологія – Географія – Геоінформатика та картографія – Міжнародний розвиток та екологічні дослідження – Нафтяна інженерія (платна форма) – Географія для освіти – Геологія та охорона навколишнього середовища для освіти.

МЕДИЧНІ ГАЛУЗІ

Оптометрія


Магістратура


БІОЛОГІЯ, ЕКОЛОГІЯ ТА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

Ботаніка – Екологія та охорона навколишнього середовища – Експериментальна біологія рослин – Фітопатологія – Гідробіологія Молекулярна та клітинна біологія – Захист та створення ландшафтів – Зоологія. Підготовка вчителів біології для середніх шкіл – Підготовка вчителів біології та екологічної освіти для середніх шкіл

ФІЗИКА

Прикладна фізика – Біофізика – Цифрова та інструментальна оптика Молекулярна біофізика – Нанотехнології – Загальна фізика та математична фізика – Оптика та оптоелектроніка – Підготовка вчителів  фізики у середній школі

ХІМІЯ

Аналітична хімія – Неорганічна та біоорганічна хімія (спеціалізація Біоорганічна хімія, неорганічні матеріали) – Біохімія Біоінформатика –Біоорганічна хімія та хімічна біологія – Біотехнологія та генна інженерія. Фізична хімія – Хімія наноматеріалів – Органічна хімія – Підготовка вчителів хімії у середній школі.

ІНФОРМАТИКА

Прикладна інформатика (спеціалізація: Комп’ютерні системи та технології, розробка програмного забезпечення) – Інформатика (спеціалізація: Загальна інформатика, штучний інтелект) – Підготовка вчителів середньої школи з інформатики

МАТЕМАТИКА

Прикладна математика – Дискретна математика – Підготовка вчителів математики середньої школи- Підготовка вчителів середньої школи з накреслювальної геометрії

КРАЇНОЗНАВСТВО

Дослідження розвитку та передбачення (платна форма, спеціалізація: дослідження в галузі розвитку, форсайт, глобальна політика розвитку) Екологічна геологія – Географія та регіональний розвиток – Геоінформатика та картографія. Міжнародний розвиток та екологічні дослідження – підготовка вчителів географії середньої школи.

МЕДИЧНІ ГАЛУЗІ

Оптометрія.

Напрямок програм